Şarkikaraağaç Hurdacı

Şarkikaraağaç’daki hurdacılar içerisinde ikinci el eşya almaktayız. Tonajlı hurda alüminyum,bakır,kurşun,demir,kablo satımlarında yüksek fiyat garantisi sunuyoruz. Şarkikaraağaç hurdacısı olarak Şarkikaraağaç’da hurdacılık yapıyoruz. Hurda eşya alımında senelerin tecrübesiyle hizmet veriyoruz. Şarkikaraağaç hurda firmalar içerisinde hizmetlerimiz ile öncü olmayı başarmaktayız.

Kumsal Metal sizlere yedi gün yirmi dört saat hizmet sunmaya devam etmektedir. Alınacak hurdanın değerini tartılırken hesaplıyoruz. Profesyonel Şarkikaraağaç hurdacı firması olarak yükseltilmiş fiyatlar ile hurda alım satımı yapıyoruz. Şarkikaraağaç şehir merkezi bölgesinde 2.el eşyalar ve hurda alım satımında peşin ödeme yapıyoruz.

Şarkikaraağaç merkezi yakınlarında geri dönüşüm tesisleri içindeyiz. Şarkikaraağaç etrafında hizmet veren Kumsal Metal sektörel deneyimleriyle Şarkikaraağaç daki hurda alım satım ve geri dönüşüm hizmetinin gelişmesini sağlıyoruz. Şarkikaraağaç hurda piyasasındaki hurda fiyat listesiyle alım satım yapıyoruz. Hurdalarınızı nakite çevirmek için şimdi Kumsal Metal personelleriyle bağlantı kurarak en geç 4 dakikada fiyat teklifi vermemize yardımcı olabilirsiniz.

Şarkikaraağaç’da hurda alanların en iyi fiyat teklifi vereni olmanın gurunu bizi tercih edenlerle paylaşıyoruz. Hurdalarınızı evinizden bizzat gelerek almaktayız.

Şarkikaraağaç’da Hurdacı Numarası

Şarkikaraağaç yerinden hurda alımı faaliyetlerimizi sunduğumuz ilçeler arasındadır. Anlattığımız gibi hurdacılık geleceğe ve doğaya fayda sağlamaktır. Sizde dilerseniz hurda satarak bize katkıda bulunabilirsiniz.

Bu neden ile hurda malzeme satmak sebebi ile bizi tuşlamanız yeterli olacaktır. Çok süre harcamadan arayarak, güncel hurda fiyat listesiyle hurdalarınızı satın.

Şarkikaraağaç hurdacı telefonu sayfamızın içinde bir tıklamayla çevirebileceğiniz yerdedir. Yirmi altı yıldan bugüne on binlerce ton hurdayı geri dönüşümle ekonomimize kazandırmayı başardık. Kumsal Metal’ın özverisiyle ihtiyaçtan fazla doğal kaynağın yok edilmesi engellenmiş oldu.

Şarkikaraağaçda Hurda Alanlar

Şarkikaraağaç’da istediğiniz yerden hurda malzeme almaktayız. Toptan sarı hurda, ve çinko hurda, hurda kurşun, bakır hurda, kablo, alüminyum,toplama demir alımında yüksek fiyat listeleri sunuyoruz. Şarkikaraağaç’da hurda alan hurdacılar içerisinde hızlı hizmet ve deneyimli çalışanlarımızla liderlik ediyoruz.

Şimdi size Şarkikaraağaç’da hurda alanlar ile aramızdaki farkımızı açıklamaya çalışıyoruz. Şarkikaraağaç da antimon zamak hurda, çelik hurdası, hurda kalay, CNC artığı hurda, hurda çinko ticareti esnasında iyi fiyat veriyoruz. Hurdalarını satmak isteyenlerin memnun kalmasını ön planda tutarak çok çalışmadan kazanarak hizmet vermeyi hedefliyoruz. Dolayısıyla her türde hizmeti ayağınıza getiriyoruz. Şarkikaraağaç’da her türlü hurda alım satımı işlerini yapmaktayız.

Şarkikaraağaç Hurdacıları

Şarkikaraağaç’da hurdacı telefonu mu arıyordunuz? Şarkikaraağaç’daki en büyük hurdacı firması Kumsal Metal’la hurdacılığı kolaylaştırın! Daha fazla çalışarak daha çok kazanç elde etmeyi istemekteyiz.

Siz kıymetli müşterilerimizde her nevi krom hurdası satmak sebebiyle telefonumuzu aramalısınız. Şarkikaraağaç da hurdacı firması olarak Şarkikaraağaç’ın çevresinde her türlü hurda alımı yapmaktayız. Her tonajdaki hurda için uygun hurda alım personellerimizi yönlendiriyoruz. Hurdacılıkda Yirmi altı senelik sektörel tecrübe ile piyasaya öncülük ediyoruz. En yakın Şarkikaraağaç hurdacı firması olarak hurda satacağınız konuma araçlarımızı yönlendirmekteyiz. Isparta’nın tamamında yaptığımız gibi Şarkikaraağaç çevresinde de hurda alım satımı servislerimizi devam ettiriyoruz. Bütün Isparta hurdacı ihtiyaçlarınız için buradayız.

Şarkikaraağaç’da Sarı Pirinç Hurdası Alımı

Bu sayfada yayımlanmış olan Şarkikaraağaç daki hurda sarı ton fiyatını güncel olarak ulaştırmaktayız. Sayfamızdaki sarı alan hurdacı metni okuyabilirsiniz.
Şarkikaraağaç hurda sarı fiyatları için bize ulaşabilirsiniz.

Şarkikaraağaçda hurda sarı alım satım hizmeti veriyoruz. Şarkikaraağaç da hurda fosfor araiş Cusn8, hurda sarı musluk vana, külçe sarı, hurda sarı pirinç talaşı, sarı kırkambar, hurda sarı radyatör, hurda su saati alanlar içindeyiz. Şarkikaraağaç hurdacı Kumsal Metal olarak araiş sarı MS-70, hurda sarı pirinç araiş MS-64, sarı çubuk talaşı hurda, hurda sarı araiş, çubuk ucu parça sarı hurdası MS-58 almaktayız.

Demir Hurdası Alan Şarkikaraağaç Hurdacı

Şarkikaraağaçda tonajlı inşaat yıkım hurdası, hurda döküm demir, pik demir, hurda inşaat demiri çubuğu, inşaat demiri hurdası alırız. Kumsal Metal Şarkikaraağaç’da demir hurdası alan hurdacı firmalar arasındayız.
Şarkikaraağaç hurda demir fiyatları için bize çağrı bırakabilirsiniz.

Demir, Şarkikaraağaç’da en fazla alınıp satılan madenler içindedir. Sitemizdeki Şarkikaraağaç demir hurda kilo fiyatını grubumuzdakilerle paylaşıyoruz. Güncel demir hurdası fiyatları edinmek amacıyla şimdi arayın. Hurda demir alan hurdacı firmalar makalesine bakınmak istemelisiniz. Konumdan hurda demir yangın merdiveni, tufal, asansör malzemesi, hurda pencere korkuluğu, demir kapı Şarkikaraağaç geri dönüşüm ve hurda firmaları içindeyiz. Şarkikaraağaç yakınlarında toplama demir hurdası, hurda demir talaşı, hurda dkp demir, extra demir hurdası, hurda teneke ticaretiyle uğraşan firmayız.

Şarkikaraağaç’da Hurda Bakır Alımı

Şarkikaraağaç’da bakır hurda alan geri dönüşüm tesisine sahibiz.
Şarkikaraağaç hurda bakır fiyatları için arayınız. Hurda bakır alanlar makalemizde daha geniş bilgi bulabileceksiniz. Buradaki hurda bakır fiyat listesi tüm Şarkikaraağaç için geçerli olmayabilir. Şarkikaraağaçda bakır alan hurdacı telefonunu ivedi bir şekilde arayın profesyonel servislerin keyfini yaşamaya başlayın!

Bakır petek, bakır ham madde hurdası, bakır levha hurdası, kap kacak hurdası, bakır eşya alımı yapmaktayız. Şarkikaraağaç etrafında bakır hurdası ticaretinde deneyimliyiz.

Bakır tel hurda, bakır tencere hurda, kazan, TTR kırma bakır hurdası, lama alımı yapmaktayız. Yanık bakır hurdası, antigron bakır kırma granür hurda, hurda bakır kırkambar, bakır talaş hurdası, ince bakır profil hurdası, bakır boru hurda, soyma bakır alım satımı yapıyoruz.

Şarkikaraağaç Hurda Kablo Alım Satımı

Tonajlı kablo hurdası ticaretinde değerinden fazla fiyat gerçekleştiriyoruz. Ptt kablo hurdaları, ethernet kabloları hurda ptt kablosu içi yağlı, telefon kablosu hurdası, ptt kablo içi deşe hurdaları satanlar bizi arayabilir.

Hurda iç tesisat kablosu, hurda antigron kablo, enye kablo, tek damar kablo hurdaları, karışık kablo Şarkikaraağaç hurdacısıyız. %40 bakırlı kablo, %50 bakırlı kablo hurdası, elektrik kablo hurdaları, hurda %30 bakırlı kablo alıyoruz. Şehrimizde çelik zırh kabloları, hurda yer altı enerji kabloları, fare yemez kablo hurdası, yer altı kablosu alımında piyasanın üzerinde fiyat listesini öneriyoruz.

Şarkikaraağaç da hurda kablo alan firmayız. Şarkikaraağaç’da hurda kablo alımı yapıyoruz.

Şarkikaraağaç’ın en iyi hurdacısı ile keyifli bir hurda alımı diliyoruz. Hurda kablo alanlar başlıklı makaleye bir göz gezdirebilirsiniz.

Şarkikaraağaç’da Hurda Alüminyum Alanlar

Hurdasını satanların sayesinde her geçen gün tecrübeli hale geliyoruz. Alüminyum tas tabak, alüminyum tel hurda, alüminyum sac levha hurdası, hurda alüminyum tencere tava, alüminyum petek, alüminyum jant hurdası ticaretiyle uğraşan hurdacı firmasıyız. Alüminyum levha, alüminyum talaş hurda, alüminyum kutu hurda, alüminyum imalat atığı, hurda alüminyum radyatör peteği satışı yapmak maksadı ile iletişime geçebilirsiniz.

Sayfamızdaki Şarkikaraağaç hurda alüminyum kilo fiyatını abonelerimiz ile paylaşmaktayız. Hurda alüminyum konulu metine bir göz atabilirsiniz Alüminyum’un atom numarası 13 ve simgesi AI olan kimyasal element. Rengi gümüş olan, sünek metaller arasındadır. Şarkikaraağaç’da alüminyum hurda alan hurdacılar içinde fark yaratıyoruz. Alüminyum araiş, piston, alüminyum kalıp, alüminyum kartel, alüminyum profil hurdası Şarkikaraağaç hurdacısıyız.

Yerinden alüminyum eloksallı profil hurdası, hurda alüminyum alikobant içi, alüminyum curuf, alüminyum klima radyatörü hurdası alımı yapmak için telefonlarınızı diliyoruz. Her nevi tonajlı alüminyum hurda nakit alınır.
Şarkikaraağaç hurda alüminyum fiyatları için arayabilirsiniz. Bize gösterdiğiniz destek için teşekkürü hak ediyorsunuz.

Şarkikaraağaç da Hurda Krom Alanlar

Hurda krom alan hurdacı makalemizi okuyabilirsiniz. Nikel ile karıştırıldığında krom paslanmaz oluşturulur. Sert yapısı nedeniyle zırhlı araç dahil bir çok yerde krom hurdası kullanıldığı bilinmektedir.

Hurda krom alan Şarkikaraağaç hurdacı şirketiyiz. Dilediğiniz yerden krom 304 kalite hurdası talaşı, krom 316 hurda talaşı, paslanmaz krom 310 kalite hurda talaşı, hurda krom 310, krom 304 kalite hurdası, hurda krom 316 için peşin ödeme yapıyoruz. Şarkikaraağaçda hurda krom için peşin ödeme veriyoruz.
Şarkikaraağaç hurda krom fiyatları sormak için bizlerle iletişime geçebilirsiniz. Isparta Şarkikaraağaçda 202 kalite krom paslanmaz hurda talaşı, paslanmaz krom 201 kalite hurda, krom paslanmaz 202 hurda, 201 kalite krom paslanmaz hurdası talaşı, paslanmaz krom 430 kalite hurda, krom makine parçası, hurda krom paslanmaz 430 talaşı alıyoruz.

Hurdacılar Sitesi Şarkikaraağaç

Şarkikaraağaç OSB Organize Sanayi hurdacıları arasındayız. Hurdacılıkda ayrım yapmadan alıp satıyoruz. Nema 17, Nema 34, Nema 46, Nema 23 hurda step motor alıyoruz. Titanyum hurda, şablon nikel, karbür, hurda motor, hurda imalat artığı satmak amacıyla iletişim kurabilirsiniz.

Isparta Şarkikaraağaç hurdacılar sitesi içerisinde profesyone hizmet sunuyoruz. Fakat hurda araç veya motosiklet hurdası alıp parçalamıyoruz. Dolayısı ile hurda veya çıkma otomobil yedek parçası almak maksadı ile aramamalısınız. Şüphesizki Şarkikaraağaç sanayisinde 2.el araba yedek parçası ihtiyacınızı karşılayabilecek yerler bulabileceksiniz. Lütfen bu tarz işleriniz için onlarla iletişim kurmanız olacaktır.

Şarkikaraağaç Kurşun Hurdası Alanlar

Doğadaki kurşun cevherleri kazma, patlatma, kırma ve öğütme gibi aşamalar sayesinde çıkarılmaktadır. Daha sonra metalurjik işleme yöntemleri ile işlenir. Dünyada doğal olarak çıkarılmaktadır. Kurşun kablo yalıtımı üretimlerinde, benzin katkısı olarak, pigmentler ve kimyasal maddelerde, çeşitli alaşımlarda, radyasyon yalıtımlarında, akü imalatı, mühimmat üretiminde sıkça kullanılmaktadır. Kurşun tarihten günümüze kullanılmakta olan metaldir. Şarkikaraağaç hurdacı Kumsal Metal olarak kurşun levha hurdası, kurşun yağmur oluğu, çatı söküm kurşunu, kurşun boru hurda söküm işleri için dilediğiniz yere geliyoruz. Ayrıca Şarkikaraağaç da hurda çinko alım satım hizmeti sunuyoruz. Çinko hurdası satmak istiyorsanız firmamızı 7/24 aramadan karar vermeyin.

Güncel Şarkikaraağaç Hurda Fiyatları

Kurumsal sitemizdeki Şarkikaraağaç hurda fiyatları en az haftada bir defa güncelleniyor. Anlık Şarkikaraağaç hurda fiyatları öğrenmek için hemen arayın. Bütün hurda alımlarını yenilenmiş Şarkikaraağaç hurda fiyatları ile gerçekleştirmekteyiz. Hurda demir fiyatları hakkındaki yazıyı okuyun.

Şarkikaraağaç’da Çinko Hurdası Alım Satımı

Element olan çinko amonyak, siyanür, halojen, amin iyonları ile birleşerek kompleks bileşikler oluşturmaktadır. Şarkikaraağaç da çinko çatı hurdası, çinko levha alımı amacıyla iyi fiyat sunuyoruz. Çinko, yerkabuğunda en çok bulunan elementlerdendir.

Çinko açık gri mavimsi renktedir. Antik çağlardan bu yana bilinen bir cevherdir. Ancak ne yazık ki kullanım biçimi ve üretimi tam manası ile öğrenilemediğinden başka metaller ile karıştırılan bir elementtir.

Şarkikaraağaç Çelik Çatı Konstrüksiyon Sökümü

Dayanıklılık bakımından en ideali çelik çatılardır. Metal çatı, kenet çatı, panel çatı, skylight, hareketli cam çatı, polikarbon çatı, tonoz çatı çeşitleri vardır. Tüm bu çelik çatıların sökümü birbirinden değişik yapılmaktadır. Kapalı alanlar için en önemli konu hiç kuşkusuz çatılarıdır. Çelik çatı yalıtımları uzatmaya yaramaktadır. Şarkikaraağaç’da çelik konstrüksiyon söküm işlerinizde deneyimli personellerimiz ile güvenli hizmet vermekteyiz. Çelik konstrüksiyon bina prefabrike fabrikalar söküm işlerinde işletmenin inşaat projeleri dikkatle incelenmelidir. Böylelikle 2.el çelik çatı makası ve 2.el çelik konstrüksiyon malzemesi olarak satılacak olanlar ayrılarak değerlendirilebilir. Çelik çatı makası söküm işlerini özenle yapıyoruz. Sökümden kalan parça çelikler geri dönüşüme kazandırılmaktadır.

Hurda Sac Alımı

Çatı, kapı, straforlu sandviç panel, varil üretimlerinde kullanıldığı bilinmektedir. Farklı gemi, uçak gövdelerinde, tekerlekli taşıma araçlarının kaplamasında sıklıkla kullanılmaktadır. Varil, çatı, demir kapı, sandviç panel üretilirken kullanılmaktadır. Bütün saydığımız malzemelerin eskimişine hurda sac denir. Hurda sac geri dönüşüm firmaları tarafından toplanmaktadır. Sac; demirin kalın veya ince levha haline getirilen halidir. Silindirle çeşitli inceliklerde düzleştirilerek elde edilmektedir. Önceden belirlenmiş ölçü ve ebatlarda kesilmektedir. Kış bahçesi çatısı kapatmak için kullanımı uygun olan oluklu sac temin edebilirsiniz. Şarkikaraağaç’da sac hurdası alımı yapıyoruz.

Şarkikaraağaç’da Akü Hurdası Alım Satımı

Çalıştırma, aydınlatma ve ateşleme işleri için elektrik enerjisine ihtiyaç duyulan aletlerde aküden faydalanıyoruz. Hurda kuru akü, Sulu akü hurdaları, hurda küçük akü alım hizmetleri veriyoruz. Aküler; motosikletler benzeri enerji ihtiyacı bulunan toplu veya bireysel taşıma araçları ile çeşitli elektrikli araç gereçlerde kullanılmaya devam ediliyor.

Aküler, sadece çalıştırmaya kullanmakla sınırlı kalmazlar. Bu görevleriyle birlikte voltaj ve amperaj dengelemek, alıcılara akım iletmek çok yüksek devirlerde alternatörün üreteceği voltajı gidermek amacı ile aküden yararlanılarak araç korunmaya alınır. Şarkikaraağaç hurda akü fiyatları hakkında bilgi almak için arayabilirsiniz. Elektrik enerjisini kimyasal enerji biçiminde depolayan ihtiyaç duyulduğunda elektrik enerjisi olarak veren depolardır.

Şarkikaraağaçda Çelik Raf Hurda Alanlar

Hurda çelik raf alıyoruz. İkinci el demir raf ihtiyaçlarınız için buradayız. Fiyat listesini incelemek için hurda raf başlıklı makalemize göz atmak isteyebilirsiniz. Özellikle hizmeti bırakmış mağazalar tarafından satılan market rafı hurdaları, çelik raf hurdaları, demir raflar, teşhir reyonları, hurda mağaza rafları içlerinden seçilen yeni durumdaki ikinci el raf hurdası satıyoruz. Şarkikaraağaç hurda metal raf fiyatları istemek amacıyla telefonumuzu aramanız yeterli olacaktır.

2. El Endüstriyel Mutfak Ekipmanları Alım Satımı

İkinci el bardak, tabak, servis bıçağı, cam bardak kurutma makinesi, tabak tezgahı, bakır kazan, tencere, tava, tepsi, tezgah altı dolaplar satmak isteyenler firmamızı arayabilir. Kıyma çekme makineleri, kahve makinesi, tabldot tabakları, popcorn makineleri, köpüklü ayran makinesi, çay ocağı dobajı, tabldot, su sebili bulundurmaktayız. Ardiyelerimizdeki teşhir dolapları, döner ocağı, hamur yoğurma kazanları, lokanta tipi aspiratör, krom evye, dilendirici küveti, davlumbaz, yemek dilendiricileri, lokanta tipi set üstü meykap ve benzeri endüstriyel tipte otel ve mutfak alet edavatlarını yakından incelemek amacıyla sizleri işyerimize davet etmekteyiz. Titizlikle kullanılmış olan bulaşık makinaları, buz makinesi, endüstriyel çamaşır makinaları, tezgahlar, pizza dolapları, tezgah altı dolap alıyoruz. Endüstriyel tipte 2. El mutfak ekipmanları alımı yapıyoruz.

Hurda Kağıt Alan Hurdacı Firmalar

Şarkikaraağaç hurdacısı olarak hurda bristol kağıt, kuşe kağıt hurda, kullanılmış gazete alıyoruz. En avantajlı fiyata hurda okul kitabı, selpak hurdası, defter hurdası, A4 kağıt hurdaları alımlarında uyguladığımız fazladan duyarlılıkla satıcılara daha çok kazanma avantajı sunuyoruz. Şarkikaraağaç hurda kağıt fiyatları sormak için arayabilirsiniz.

Geri dönüşüm kitap hurdası alan yerler hakkındaki mutlaka okumalısınız. Şarkikaraağaç da kağıt, karton hurdası almaktayız. derinden çok fiyatlarla beyaz kağıt hurda, karışık renkli kağıt hurdaları, karton hurdası, karton koli alanlar arasında en doğru ton fiyatını biz sunmaktayız.

Fabrika ve Makine Sökümü

Bina yıkım işleri tamamlamak iş güvenliği ve ekosistemin korunması sebebiyle riskli işlerdendir. Uzman ekipler tarafından yapılmalıdır. Şarkikaraağaç fabrika söküm ve bozum işleri güvenlik tedbirlerini alarak yapmaktayız. Yapıların projeleri birbirinden farklıdır. Bu nedenle yıkımları projeye uygun yapılmalıdır. Evvela sökümü teklif edilen taşınmazın detaylı bir biçimde dolaşılarak ihtiyaçlar dahilinde projenin hazırlanması gerekiyor.

Şarkikaraağaç da Elektronik Hurdası Alan Yerler

Bilgisayar Hurdası LCD monitör, dotmatrik yazıcı, ses kartı, DDR Rulo, scanner, harddisk, sunucu, işlemci CPU, ram, bozuk modem, yeni nesil anakarat, fotokopi makinesi, ekrankartı, power, elektronik kart almaktayız. Kontaktörler, elektrik panosu, IOS telefon kartı, şarj cihazı, röle, elektrik trafoları, GSM baz istasyonu kartları, termik röleler alıyoruz. Fırın, çamaşır makineleri, klima, tartı, çay kahve makinesi, ütü, vantilatör, mini buzdolabı, 7 programlı bulaşık makineleri, saç kurutma makineleri, ütü masası, ocak, kombi alıyoruz. Sıfır ve 2.el elektronik eşya için değerini teslim alırken ödemekteyiz.

Şarkikaraağaç İkinci El İnşaat Malzemesi Satan Yerler

Şarkikaraağaç ilçesinde yıkılan elbiseci binalarından çıkarılan hala kullanılabilir 2. el pencere, mutfak dolapları, demir kapı alımı yapıyoruz. Tamamlanmış projelerde yük asansörleri, harç mikseri, boya tabancası, alçı sıva mikseri ikinci el iskele, plywood hurda alıp satıyoruz. Birde işi bırakmak mecburiyetinde kalmış depolardan almış olduğumuz minik küçücük defosu olan tavan, kiremitler, fayanlar, dayanıklı laminant satışı gerçekleştiriyoruz.

Şarkikaraağaç’da Hurda Plastik Alanlar

Plastik, Azot (N), oksijen (O), karbon, Hidrojen (H) ve diğer organik ya da inorganik elementler kullanılarak oluşturulan monomer ve polimer malzemenin adıdır.

Şarkikaraağaç hurdacısı olarak jelatin, polistiren kristal hurdası, hurda polipropilen moblen, ABS plastik almaktayız. Şarkikaraağaç hurda pimapen fiyatları öğrenmek için arayınız. Yerinden hurda temiz pet şişe, beyaz naylon, pimapen, kırkambar plastik hurdası, mavi kapak hurdası alımlarında iyi fiyat sunuyoruz.

Şarkikaraağaç’da Jeneratör Hurda Alan Hurdacılar

Her türlü makinenin ömrünü tamamlayarak bozulması ve kullanılamaz hale gelmesi kaçınılmazdır. Ancak 2.el jeneratör çalışmıyor olsa dahi çöp değildir. Elektrik bulunamayan yerlerde elektrik jeneratörleri kullanılmaktadır. 2.el jeneratör satanlar bizden fiyat teklifi istemelisiniz. İkinci el jeneratör hurdası alım satımı yapıyoruz. Şarkikaraağaç ikinci el jeneratör fiyatları hakkında bilgi almak için arayınız.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir