Gölmarmara Hurdacı

Gölmarmara hurdacıları içerisinde hurda malzeme ticareti yapıyoruz. Yüksek tonajlı miktarda hurda eşya ticaretlerinde yüksek fiyat teklif etmekteyiz. Gölmarmara hurdacı firmalar içindeyiz.

Manisa Gölmarmara hurdacı firması olarak hizmet detaylarını firmamızla alışveriş yapanlar için bu yazıda bir araya getirdik. Gölmarmara hurdacı olarak yükseltilmiş fiyat listeriyle faaliyet yürütüyoruz. Gölmarmara da hurdacı firmasıyız.

Kumsal Metal sektörel anlamdaki profesyonel hizmetleri ile Gölmarmara’daki hurda alım ve geri dönüşüm işlerine yeni gelişimler kazandırıyoruz. Hurdanın değerini tartıldıktan sonra size özel fiyatla hesaplamaktayız. Hurda eşya alım satımında deneyim ile hurdanızı değerinin üzerinde nakit ödeme ile alıyoruz.

Manisa Gölmarmara şehir merkezi çevresinde hurda eşyalar ve ikinci el eşyalar almaktayız. Gölmarmara hurdacıları içerisinde öncülük ediyoruz. Ne kadar hurda malzemeniz varsa vakit kaybetmeden elemanlarımıza ulaşıp 2 dakika zaman kaybetmeden fiyat teklifi vermemizi sağlayabilirsiniz.

Kumsal Metal size geceleri de hizmet vermektedir. Gölmarmara piyasasından yüksek hurda fiyatlarıyla alım satım yapıyoruz. Satacağınız hurda malzemeleri yerinden alıyoruz.

Gölmarmara Hurdacı Firmalar

Siz çok değerli müşterilerimizde her nevi hurda malzeme satmak amacı ile bizi arayabilirsiniz. Sorunlarınıza çözüm üreterek kazanmaya önem vererek hizmet kalitemizi arttırmaya çalışıyoruz. Gölmarmara etrafında hurdacı firma mı arıyordunuz? Gölmarmara’nın en iyi iş yapan hurdacısı Kumsal Metal ile tanışma vaktiniz geldi!

Gölmarmara’da hurdacı firması olarak Gölmarmara’nın tamamında hurda atık alım satımı yapmaktayız. Her miktardaki hurdanızın yüklenmesi için en yakınınızdaki araçlarımızı yönlendirmeyi sürdürüyoruz. Yirmi altı senelik tecrübeyle Gölmarmara piyasasına liderlik etmeye devam ediyoruz. En yakın Gölmarmara hurdacı telefonumuzu arayarak iletişim kurabilirsiniz. Manisanın tüm sokaklarında yaptığımız gibi Gölmarmara ilçesinde de tüm faaliyetlerimizi devam ettirmekteyiz. En yakın Manisa hurdacı ihtiyaçlarınız için buradayız.

Gölmarmara da Hurda Alım Satımı

Gölmarmara çevresinde ikinci el malzeme ve hurda malzeme alımı işlerinizde profesyonel hizmet sunuyoruz. Gölmarmara da yerinizden hurda ve ikinci el malzeme alımı yapıyoruz. Şimdi de sizler gibi değerli müşterilerimize Gölmarmara’da hurda alanlarla Kumsal Metal arasındaki farkımızı anlatmaya çalışacağız. Müşterilerin memnuniyetine öncelik vererek çok çalışmaktan daha çok kazanmayı arzu ediyoruz. Dolayısıyla her türlü profesyonelliği kapınıza kadar getirmeye çalışıyoruz.

Gölmarmarada hurda imalat artığı, hurda çelik, kalay hurdası, zamak antimon hurdası, çinko hurda alımı yapmaktayız. Toptan hurda sarı, ve hurda çinko, hurda kurşun, bakır hurda, kablo hurda, hurda alüminyum,demir alırken yükseltilmiş fiyat teklifi veriyoruz. Gölmarmara merkezinde hurda alan yerler içerisinde profesyonel hizmetler ve tecrübeli personelimiz ile ön plana geçiyoruz.

Gölmarmara Hurdacı Firma Numarası

Görüldüğü üzere hurdacılık ve geri dönüşüm doğaya ve geleceğe yararlı olmaktır. Eğer sizde isterseniz hurda satarak doğaya ve ülke ekonomisine yardımcı olabilirsiniz. Gölmarmara hurdacılık hizmetlerimizi verdiğimiz alanlar arasındadır.

Yirmi altı yıldır tonlarca hurdayı geri dönüşüme kazandırabildik. Hizmetlerimizle çevreye daha az zarar verildi. Bu sebeple hurda atık satışı yapmak sebebi ile telefon numaramızı arayabilirsiniz. Gölmarmara hurdacı telefon numarası sayfamızın altında sadece tıklayarak çevirebileceğiniz konumda yer alıyor. Boş yere süre geçirmeden arayıp, yüksek hurda fiyatları ile hurdanızı satın.

Gölmarmarada Hurda Bakır Alım Satımı

Gölmarmara’nın çevresinde bakır hurdası alıyoruz. Bakır tencere hurdası, bakır lama hurda, bakır TTR kırma granür, tel, hurda bakır kazan alımlarında özel fiyatlar sunmaktayız.

Gölmarmarada hurda bakır alan hurdacı firmasıyız. Gölmarmara hurda bakır fiyatları bulunan listemize ulaşmak için firmamızla iletişime geçebilirsiniz. Soyma bakır, antigron kırma granür bakır, bakır profil hurdası, hurda bakır kırkambar, yanık bakır, hurda bakır boru, bakır (kızıl) talaş hurdası alımı yapıyoruz.

Hurda bakır alanlar yazımızda daha geniş bilgi bulunabilir. Gölmarmara hurda bakır fiyatları ile hizmet veriyoruz. Eski bakır tepsi, ham madde, bakır levha hurdası, bakır petek, hurda alan firmalar arasındayız. Gölmarmara’da bakır hurdası alımı yapan hurdacı telefon numarasını hızlıca arayın deneyimli hizmetlerin tadını yaşayın!

Gölmarmara da Alüminyum Hurdası Alan Firma

Gölmarmara da hurda alüminyum alanlar içindeyiz. Firmamıza verdiğiniz destek ve önem nedeni ile sonsuz teşekkürler. Müşterilerimizin yardımıyla Gölmarmara da her geçen gün yenilikler üretiyoruz. Hurda alüminyum piston, hurda araiş, alüminyum kalıp, sert kartel, alüminyum profil hurda ticareti yapıyoruz. Kimyasal elementler içerisinde sayılan alüminyumun simgesi AI ‘dir. Gümüş renkte, sünek metal çeşididir. Buradaki Gölmarmara alüminyum hurda fiyatlarını güncel olarak ulaştırmaktayız. Sayfamızdaki alüminyum alan hurdacı içeriği inceleyebilirsiniz.

Gölmarmarada adresten hurda alüminyum kompozit, alüminyum curuf hurdası, hurda klima alüminyum radyatör, alüminyum eloksallı profil hurdası alımı için telefon etmenizi diliyoruz. Alüminyum talaş, alüminyum radyatör peteği, alüminyum levha hurda, alüminyum üretim artığı, alüminyum kutu hurdası ticareti gerçekleştiriyoruz. Her çeşit yüksek tonajlı alüminyum hurda alım satımı yapılır. Gölmarmara hurda alüminyum fiyatları hakkında bilgi almak için bize çağrı bırakabilirsiniz. Alüminyum tencere hurdası, alüminyum sac, hurda alüminyum tel, alüminyum tas tabak, alüminyum petek hurdası, çıkma alüminyum jant alıyoruz.

Gölmarmara Pirinç Sarı Hurda Alanlar

Kumsal Metal firmamız Gölmarmara’da hurda sarı alanlar içerisindeyiz. Gölmarmara hurdacı Kumsal Metal olarak pirinç sarı araiş, hurda sarı araiş MS-70, hurda çubuk ucu parça sarı MS-58, MS-64 pirinç sarı araiş hurdası, MS-58 sarı çubuk talaşı hurda almaktayız.

Buradaki Gölmarmara daki hurda sarı kg fiyatı her an güncelleniyor. Sitemizdeki sarı pirinç alan hurdacı metini okuyabilirsiniz.
Gölmarmara hurda sarı fiyatları sormak için yetkililerimizle iletişime geçin. Gölmarmara çevresinde su saati, hurda bronz fosfor araiş Cusn8, hurda sarı talaşı, hurda sarı araba radyatörü, kırkambar sarı, sarı musluk hurdası, sarı külçe hurdası alımı yapıyoruz.

Gölmarmarada Hurda Demir Alımı

Güncel anlık demir hurdası fiyatı için firmamıza ulaşabilirsiniz. Anlık demir hurdası fiyatları paylaşımına mutlaka göz atabilirsiniz. Tonajlı döküm demir hurdası, pik demir, yıkım hurdası, inşaat demiri hurdası, hurda inşaat demiri çubuğu (parça) için peşin ödeme yapmaktayız.

Hurda demir, dünya genelinde en fazla bulunabilen metaller arasındadır. Bu sayfadaki Gölmarmara 1.sınıf hurda demir kilo fiyatı dün güncellendi. Adresten demir ev kapısı, tufal, pencere korkuluğu, asansör malzemesi hurdası, demir merdiven korkuluğu, ticareti yapan firmayız.

Kumsal Metal, Gölmarmara da demir hurda alan geri dönüşümcüler içerisindeyiz.
Gölmarmara hurda demir fiyatları sormak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Gölmarmara yakınlarında talaş demir hurda, ekstra demir, dkp demir hurda, hurda teneke, hurda toplama demir alımı yapan firmayız.

Gölmarmara’da Hurda Kablo Alanlar

Gölmarmara’da hurda kablo alanlar içindeyiz. Gölmarmara’da yüksek tonajlı hurda kablo alırken ederinden oldukça yüksek fiyat sunuyoruz. Şehrimizde hurda çelik içli kablo, fare yemez kablo hurdası, hurda yeraltı enerji kablosu, yer altı kablosu alım satımı için en iyi fiyat listesini teklif ediyoruz.

Gölmarmara nın en iyi hurdacısı ile çalışmanın keyfini paylaşıyoruz. Tek damar kablolar, enya kablo hurdası, karışık kablo, iç tesisat kablosu hurdası, antigron kablolar Gölmarmara hurdacısıyız. %50 bakırlı kablo, %40 bakırlı hurda kablo, %30 bakırlı hurda kablolar, elektrik kablo hurdası alım satımında tecrübeliyiz.

Gölmarmara merkezinde kablo hurda alan yerler içindeyiz. Kablo alan hurdacılar başlığıyla yazılmış içeriğe göz atabilirsiniz. Ptt kablosu, hurda telefon kabloları, ptt kablo içi hurdası, yağlı iç ptt kablosu satarak para kazanmayı arzulayanlar hemen arayın.

Gölmarmara’da Hurda Krom Alan Hurdacı Firmalar

Gölmarmara’da hurda krom Gölmarmara hurdacısıyız. Gölmarmara hurda paslanmaz krom fiyatları bulunan sayfamızı incelemek için firmamızla iletişime geçin. Hurda krom paslanmaz alan Gölmarmara hurdacı işletmesiyiz. Krom hurda alan hurdacı konusunda bilgi edinmek için bağlantısına tıklayınız.

Konumdan krom paslanmaz 304 kalite hurda, 304 kalite krom paslanmaz hurda talaşı, 316 krom hurda talaşı, paslanmaz krom 310 hurda talaşı, hurda krom paslanmaz 310, 316 krom hurdası alımı yapan Gölmarmara hurdacısıyız. Manisa Gölmarmara’da 430 krom paslanmaz hurdası talaşı, 201 krom hurdası talaşı, hurda krom makine, paslanmaz krom 430 kalite hurda, krom paslanmaz 201 hurdası, 202 krom paslanmaz hurdası, 202 krom paslanmaz hurda talaşı alım satımlarında yerinde nakit ödeme yapıyoruz.

Nikel ile işlenerek paslanmaz metal elde edilmektedir. Çok sert yapıya sahip olduğundan zırhlı araçların kaplamaları dahil önemli alanlarda krom hurdası kullanılıyor.

Akü Hurda Alım Satımı

Akü; motosikletler, arabalar ve benzeri enerji ihtiyacı olan toplu veya bireysel taşıma araçları ile bir takım elektrikli araç gereçlerde kulanım görmektedir. Ateşleme, çalıştırma ve aydınlatma gereken yerlerde kullanılır. Aküler, yalnızca çalıştırmaya kullanmayla sınırlı değildir. Bu görevlerin yanı sıra alıcıya elektrik akımı iletmek, voltaj ve amperaj dengelemek çok yüksek devirde alternatörün üreteceği voltajı düzeltmek amacıyla akü kullanılarak cihaz korunmuş olur. Gölmarmara hurda akü fiyatları sormak için arayınız. Elektrik enerjilerinin kimyasal olarak depolanmasını sağlayarak ihtiyaç halinde elektrik şeklinde vermeye yarar. Kuru akü hurda, küçük akü hurdası, sulu akü hurda hizmetlerini kolaylaştırdık.

Hurdacılar Sitesi Gölmarmara

Hotor hurda, titanyum hurdası, nikel hurdası, imalat artığı, karbür hurdası satmak için irtibata geçmekten çekinmeyiniz. Gölmarmara sanayi hurdacısı olarak adrese geliyoruz. Hurdacılıkda ayrım yapmadan alıyoruz. Nema 34, Nema 23, Nema 46, Nema 17 hurda step motor satımı yapıyoruz.

Manisa Gölmarmara hurdacılar sitesi içerisinde profesyone hizmet sunuyoruz. Ancak hurda araç veya bisiklet hurdası alıp satmıyoruz. bu sebeple hurda veya çıkma araba yedek parça temin etmek için gelen çağrıları açmıyoruz. Şundan eminiz ki Gölmarmara sanayisinde çıkma araba parçası alıp satan firmalar mevcuttur. Lütfen ikinci el oto parçası ihtiyacınızda o firmaları arayın.

Gölmarmara’da Çinko Hurdası Alım Satımı

Element olan çinko amin, amonyak, siyanür, halojen iyonlarıyla birleşerek kompleks bileşikler meydana getirmektedir. Antik çağlardan beri bilinen bir cevherdir. Fakat malesef üretimi ve kullanılması tam olarak anlaşılamadığından diğer metaller ile karıştırılarak kullanılmaktadır. Geçiş metalleri içinde yer alan çinko mavimsi açık gri renktedir.

Gölmarmara’da hurda çinko levha, hurda çinko çatı sökümü Gölmarmara geri dönüşüm ve hurda firması olarak kaliteli hizmet sunmaktayız. Çinko metali, yerkabuğunda en fazla miktarda yer alan metal elementler arasındadır.

Gölmarmara’da Kağıt Hurda Alanlar

Gölmarmara etrafında kullanılmış gazete, bristol kağıt hurdası, kuşe kağıt hurda alıyoruz. Piyasadan fazla fiyata beyaz kağıt hurdası, karton hurda, renkli kağıt hurdaları, karton koli alım satımı yapan firmalar içerisindeyiz.

En avantajlı fiyatla kağıt peçete, kitaplar, defter, A4 fotokopi kağıdı hurdası alımında göstermiş olduğumuz extra hassasiyet ile size daha yüksek oranda kazanç elde etme imkanı veriyoruz. Gölmarmara hurda kağıt fiyatları öğrenmek için firmamızla iletişime geçin. Bir önceki yazımızdaki hurda kitap alan hurdacı hakkındaki gönderiyi okuyabilirsiniz. Gölmarmara da kağıt, karton hurdası alımı yapmayı sürdürüyoruz.

Gölmarmara Karışık Cam Hurdası Alım Satımı

Cam yarı saydam veya tam saydam genellikle kırılgan yapıya sahibi sıvıları tutabilen inorganik amorf sert bir malzemedir. Genelde renkli ve şeffaf şeffaf cam şişe hurdası, otomobil camları, cam kavanoz, içecek şişesi, meşrubat şişesi, soda şişesi, kola şişesi, cam su şişesi, süt şişesi, konserve şişesi, gazoz şişesi biçiminde cam hurdalar çok miktarda ticareti yapılıyor. Gölmarmara’da cam hurdası alan hurdacılar arasındayız.

Hurda Çelik Raf Alan Hurdacılar

Demir raf hurdası alıyoruz. Gölmarmara raf hurdası fiyatları listesine ulaşmak için bizi aramanız yeterlidir. 2. el raf hurdası ihtiyaçlarınız için çıkma raflarımız mevcut. Fiyat listesini incelemek için ikinci el raf alan yerler hakkındaki konumuza göz atabilirsiniz. Özellikle kapatılan pastahaneler tarafından satışa çıkarılan mağaza raf hurdası, hurda çelik raflar, hurda market rafı, reyonlar, demir raflar arasından personelimizce seçilen kullanılabilir olan 2.el raf satışı yapıyoruz.

Gölmarmara’da İkinci El Jeneratör Hurdası Alan Yerler

Hurda 2.el jeneratör alım satım hizmeti veriyoruz. Gölmarmara ikinci el jeneratör fiyatları hakkında bilgi almak için arayabilirsiniz. Yaşamımızı kolaylaştırılan elektirik enerjisinin bulunmadığı alanlarda jeneratör kullanılmaktadır.

Kullanıma bağlı olarak her malzemenin ömrünü tamamlaması ve bozulması mümkündür. Ama ikinci el jeneratörler çalışmıyor olsa dahi alınır. İkinci el jeneratör hurdası satanlar bizlerden teklif bize ulaşın.

Gölmarmara’da Plastik Hurda Alımı

Konumdan hurda pimapen parçası, beyaz şeffaf naylon poşet hurdası, pet şişe, kırkambar plastik, mavi, kırmızı kapak hurda alan hurdacıyız. Gölmarmara’da polistiren kristal, hurda ABS plastik, polipropilen moblen, jelatin hurdası alımı yapıyoruz.
Gölmarmara hurda plastik fiyatları öğrenmek için arayınız. Plastik hammadde; Oksijen (O), Hidrojen, Karbon, Azot (N) ve bazı diğer organik veya inorganik elementlerle oluşturulan monomer ile polimer malzemenin adıdır.

İkinci el Endüstriyel Mutfak Ekipmanları Alım Satımı

Profesyonel lokanta mutfağı ekipmanları alımı yapıyoruz. İkinci el tabak tezgahı, bardak kurulama makineleri, tezgah üstü dolaplar, bardak, çanak, çorba kasesi, krom paslanmaz tencere, tava, tepsi, kazan satan firmalar bizimle irtibat kurabilirsiniz. Sanayi tipi mikser, su sebilleri, ayran köpürtme makinesi, espresso makineleri, mısır makinesi, kıyma çekme makinesi, tabldot, bakır çay kazanı temin etmekteyiz. Depomuzdaki döner ocağı, teşhir reyonları, hamur yoğurma kazanı, lokanta tipi aspiratör, davlumbaz, evye, dilendirici küveti, salata reyonları, restorant tipi kuzine ve benzeri endüstriyel tipte otel ve mutfak alet edavatını görebilmeniz amacı ile sizleri depolarımızı ziyarete davet etmekteyiz. Temiz durumda endüstriyel bulaşık makinası, tezgahlar, tezgah üstü 3 kapaklı dolaplar, çamaşır makinaları, pizza dolabı, buz makinesi alınır.

Fabrika Yıkımı ve Makine Sökümü

Öncelikle yıkılması istenen iş yerinin detaylı şekilde gezilmesi gerekmektedir. Her yapının projesi diğerinden farklıdır. Dolayısıyla yıkım biçimi de farklıdır. Gölmarmara fabrika yıkımı konusunda gerekli deneyime sahibiz. Yıkım işleri yapmak iş sağlığı ve güvenliği nedenleriyle risk taşımaktadır. Uzmanlarca kontrollü bir şekilde tamamlanmalıdır.

Sac Hurdası Alan Hurdacı

Varil, demir kapı, çatı, straforlu sandviç panel üretiminde sac levhası kullanılmaktadır. Çeşitli tekerlekli otomobillerin kaplamasında, gemi, uçak gövdelerinde sıkça kullanılmaktadır. Demir kapı, varil, straforlu sandviç panel, çatı üretimi sırasında levha sac kullanılmaktadır. Bütün saydığımız eşyalardan sac hurdası çıkarılmaktadır. Sac; metallerin ince veya kalın levha biçimine getirilen halidir. Haddelemeyle farklı kalınlıklarda düzleştirilir. Belirli ebat ve ölçülerde kesilir.

Şantiye çatısı kaplamak için kullanılabilir vaziyette sac hurdası temin edebilirsiniz. Gölmarmara da sac hurda satmak için çok geçmeden arayın. Sac hurdası geri dönüşüm firmalarınca toplanır.

Gölmarmara Hurdacı Hurda Fiyatları

Kurumsal sitemizdeki Gölmarmara hurda fiyatları en az haftada bir güncelleniyor. Hurda sarı fiyatları 2023 içeriğiyle paylaşılmış metni okuyun. Profesyonel Gölmarmara hurdacı firması olarak bütün alımlarımızı güncel hurda fiyatları ile tamamlamaktayız. Güncel hurda fiyatları öğrenmek için uzmanlarımızı arayabilirsiniz.

Elektronik Hurdası Alanlar

Hurda Dizüstü bilgisayar parçaları porselen işlemci, yazıcı, bozuk modem, lcd monitör, fotokopi makineleri, ekrankartı, elektronik kart, güç kaynağı, server, fotoğraf tarayıcı, eski ana kart, ses kartı, DDR Rulo, ram, harddisk almaktayız. Merdaneli çamaşır makineleri, ütü, tartı, ocak, bulaşık makineleri, fırın, buzdolabı, ütü masası, çay ve kahve makineleri, kombi, klima, saç kurutma makinesi, vantilatör alıyoruz. Sıfır ve 2. el elektrikli ev aletleri alım satımında peşin olarak ödeme yapıyoruz. Kontaktörler, elektrik trafosu parçaları, elektrik pano malzemeleri, adroid telefon işlemcileri, termik röleler, adaptör, GSM baz kartları, röle alımlarında en iyi fiyatı veriyoruz.

Gölmarmara Çelik Çatı Konstrüksiyon Sökümü

Çelik konstrüksiyon yapı ve prefabrike ahırlar sökülürken yapının inşaat projesine dikkat edilmelidir. Böylece 2.el çatı makası ve ikinci el çelik malzeme şeklinde satılacak olanlar değerinde alınabilir. Gölmarmara da çelik konstrüksiyon depo sökülmesinde tecrübeli saha ekibimiz ile hizmetler veriyoruz. Binalar için en önemli konulardan biri kuşkusuz çatıdır. Çelik çatı çalışmaları uzatmaya yarar. Çelik çatı makası sökümü için ekip oluşturduk. Kalan çelikler geri dönüştürülebilir. Sağlamlık açısından en ideal olanı çelik çatılardır. Panel çatı, kenet çatı, metal çatı, skylight, tonoz çatı, hareketli cam çatı, polikarbon çatı benzeri çeşitleri vardır. Tüm bu çelik çatı çeşitlerinin yıkım sökümü birbirinden değişiktir.

Kurşun Hurdası Alım Satımı

Yer yüzünde nabit olarak bulunmaktadır. Doğadaki kurşun cevherleri patlatma, kırma, kazma ve öğütme gibi aşamalarla elde edilir. Ekstraktif metalurji yöntemleriyle işlenir. Kurşun bilinen en eski metaller içerisindedir. Günümüzde çeşitli alaşımlar üretilirken, akü üretiminde, radyasyon yalıtımlarında, askeri mühimmatlarda, benzin katkısı olarak, kablo yalıtımında, kimyasal maddeler ve pigmentlerde kurşuna yer verilmektedir. Kumsal Metal olarak Gölmarmara’da kurşun boru, hurda kurşun yağmur oluğu, kurşun levha, Cami minare kurşunu alımları yapmaktayız. Ayrıca Gölmarmara da çinko hurdası almaya devam ediyoruz. Çinko hurdası satmak istiyorsanız numaramızı 7/24 arayabilirsiniz.

Gölmarmara 2.El İnşaat Malzemeleri Satan Firmalar

Bununla birlikte iflas etmek zorunda kalmış nalburlardan edindiğimiz küçücük hatalı fayans, laminantlar, çatı tavanları, kiremit satıyoruz. Manisa’nın Gölmarmara ilçesi etrafında yıkılmış yurt ve benzeri binalardan temin edilmiş hala kullanılabilir durumda ikinci el pencereler, demir kapı, mutfak dolabı satanlar arasındayız. Tamamlanmış projelerde alçı karıştırma mikseri, boya tabancası, inşaat vinci, harç pompası ikinci el portatif, hurda 2.el plywood alıyoruz.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir